Home staging Kornelia Gąsiecka

HOME STAGING
blog

Przygotuj ŁAZIENKĘ
w 7 prostych krokach

Kontakt

Sprawdź, jak przygotować łazienkę, aby wywarła jak najlepsze wrażenie

Właściciele nieruchomości często popełniają błąd, koncentrując działania naprawcze jedynie na głównych obszarach mieszkalnych, takich jak salon, kuchnia czy sypialnia. Kupujący przywiązują do wyglądu łazienki większą wagę niż mogłoby się wydawać, a jej stan ma znaczący wpływ na ogólny odbiór mieszkania lub domu.

1. Postaw na nieskazitelną czystość

Kupujący zwracają uwagę zarówno na styl, wyposażenie, jak i czystość łazienki. Powinna być lśniąco czysta!

Zwróć szczególną uwagę na stan deski sedesowej, kratek wentylacyjnych, uszczelnień silikonowych i w razie potrzeby – wymień je. Pamiętaj o usunięciu osadów z armatury. Jeśli fug nie da się doczyścić – należy je pomalować przy użyciu specjalnej farby.

Home staging blog
Home staging blog

2. Upewnij się, że łazienka jest w dobrym stanie technicznym

Kiedy przyszli nabywcy oglądają Twoją łazienkę, chcą mieć pewność, że nie będą ponosić dodatkowych nakładów na jej modernizację, ponieważ zwykle remont łazienki wydaje się być bardzo czasochłonny i kosztowny. Dlatego Twoja łazienka musi wyglądać na zadbaną i niewymagającą poprawek.

Sprawdź, czy farba na ścianach nie wymaga odświeżenia, czy wszystkie sprzęty działają bez zarzutu – czy uszczelki baterii oraz wąż są szczelne, czy nie ma żadnych wycieków lub nieprzyjemnego zapachu z kanalizacji.

Oceń, czy blaty wymagają renowacji, czy nie trzeba wymienić zasłony prysznicowej i czy uchwyty szafek są sprawne. Jeśli uchwyty są zniszczone lub mimo dokręcenia nadal nie są stabilne, należy wymienić je na nowe.

3. Zneutralizuj paletę kolorów

Ponieważ chcesz, aby Twój dom spodobał się jak największej ilości potencjalnych klientów, najlepiej zrezygnuj z intensywnych, ciemnych płytek czy elementów wyposażenia.

Niewielka inwestycja w farbę do mebli lub płytek pomoże odmienić wizerunek łazienki i sprawić, nabrała świeżego, współczesnego charakteru. Podczas przemalowywania szafek wybierz biel lub przyjemny neutralny kolor.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań pomagających osiągnąć doskonały efekt przy niewielkim nakładzie finansowym (np. farby renowacyjne, specjalne płytki i panele LVT).

Home staging blog
Home staging blog

4. Uporządkuj przestrzeń i usuń wszystkie przedmioty osobiste

Choć nie chcemy, aby łazienka wyglądała na opuszczoną, ważne jest, aby usunąć wszelkie oznaki, że ktoś z niej korzysta.

Ludzie postrzegają łazienki jako przestrzenie osobiste i prywatne. Pamiętaj, aby uporządkować i schować wszystkie przedmioty osobiste. Ukryj przybory toaletowe, w tym kosmetyki do makijażu, perfumy, grzebień, pastę i szczoteczki do zębów. Zdejmij wiszące szlafroki i schowaj w szafie swój kosz na pranie.

Podczas pokazywania nieruchomości upewnij się, że pokrywa deski sedesowej jest zamknięta.

5. Sprawdź oświetlenie

Łazienki powinny być jasne i czyste. Upewnij się, że każda łazienka ma wystarczająco dużo światła i że nie jest ono żółte.

Jeśli jest inaczej, warto wymienić żarówki na możliwie najmocniejsze i o neutralnej barwie światła. Jeśli w łazience jest okno, odsłoń je i wpuść naturalne światło podczas prezentacji.

W połączeniu z jasnym i pozytywnym klimatem sprawi ono, że Twoja łazienka będzie ciepła i zachęcająca.

Home staging blog
Home staging blog

6. Dodaj dekoracje (w niewielkiej ilości)

Ułożenie nowych, nie pranych jeszcze ręczników sprawi, że łazienka skojarzy się z luksusowym hotelem. Możesz również zwinąć ręczniki do rąk i umieścić je w wiklinowym koszu, aby uzyskać dodatkowy efekt.

Innym pomysłem jest dodanie ładnych słoików pełnych takich akcesoriów, jak waciki czy płatki kosmetyczne.

Dodaj świecę, ozdobną mydelniczkę lub dozownik. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, dodaj ładną roślinę.

7. Odwołaj się do wszystkich zmysłów

Ponieważ celem jest stworzenie niezapomnianych wrażeń, ważne jest, aby oddziaływać na wszystkie zmysły .

Możesz aktywować zmysł węchu przyszłego nabywcy za pomocą pachnącej świecy lub roztopionego olejku do masażu. Stworzenie atmosfery SPA w łazience sprawi, że Twój dom będzie niezapomniany!

Home staging

Napisz lub zadzwoń!

Zastanawiasz się jaki zakres usług będzie dla Ciebie najkorzystniejszy? Zadzwoń lub napisz, wspólnie przeanalizujemy możliwości i znajdziemy optymalne rozwiązanie!

envelopephone-handsetcrossmenuchevron-up